_____
Russian Naval Fleets
Naval Standards (Mandatory):
Kazov Andrienovich Fleet
Fleet Banner:
Fleet:
Preobrzheniya class Battleships
RNS Admiral Flota Kazov Andrienovich (Capital Ship)
RNS Otechestvo
RNS Tsarevich Alexei
Varyag Class Aircraft Carrier
RNS Varyag
Bogdan Class Heavy Cruisers
No.126 Lyubov
No.077 Mistitel
No.130 Rytsar
No.045 Rus
No.200 Sila
Komolovsk Class Heavy Missile Cruisers
No.548 Startova maydanchyk
No.153 Matryoshka
No.343 Yamsk
No.146 Svoboda
Provornyy Class Cruisers
No.056 Tsepesh
No.111 Orion
No.371 Dasha
No.224 Svoboda
No.234 Molniya
No.650 Lara
No.040 Krutoy
No.015 Tikhon
Snezhinka Class Frigates
No.101 Bolshogo
No.050 Kiril
No.540 Golovina
No.477 Arkady
Yelisei II Class Destroyers
No.988 Karlik
No.870 Syn
No.1240 Sestra
No.093 Paul
No.324 Galka
No.221 Olya
Yelisei I Class Destroyers
No.900 Ilik
No.1200 Babushka
No.021 Leka
Dezhnev Class Corvettes
No.2220
No.707
No.2004
No.1405
No.092
No.2045
No.016
No.054
Soyuz Class Nuclear Submarines
RNS Morzh
RNS Ledokol
Typhoon Class Nuclear Submarines
RNS Komzin
Y Class Submarine
Y 005
Y 090
Y 069
Y 212
Y 801
W Class Submarine
W 121
W 050
W 600
W 111
W 043
W 007
W 543
W 243
Z Class Submarines
Z 015
Z 096
Z 777
Z 186
Z 005
Z 056
Z 010
Z 102
Alesia Snezhnaya Fleet
Fleet Banner:
Fleet:
Preobrzheniya Class Battleships
RNS Tobuck (Capital Ship)
RNS Novo Novaya Seford
Varyag Class Aircraft Carrier
RNS Pegasov
Bogdan Class Heavy Cruisers
No.414 Vechnost’
No.526 Sud’ba
No.935 Yeva
No.735 Zaphyr
No.063 Wanderlust
No.714 Edinorog
Komolovsk Class Heavy Missile Cruisers
No.037 Metel
No.343 Burya
No.577 Kop’ye
No.027 Huntley
No.633 Una
No.743 Pokoritel
Provornyy Class Cruisers
No.772 Antosha
No.221 Tima
No.273 Sveta
No.220 Uimbrel
No.1034 Vera
No.435 Canterbury
Snezhinka Class Frigates
No.499 Snezhinka
No.1016 Vodovorot
No.133 Ametist
No.777 Lilli
No.054 Selesta
No.876 Avrora
Yelisei II Class Destroyers
No.566 Kobalt
No.085 Lunyy Kamen
No.500 Tuman
No.507 Bleyz
No.304 Arktichesky
No.403 Zakat
No.407 Garmoniya
No.010 Vishnya
No.080 Tsvesti
Dezhnev Class Corvettes
No.768
No.745
No.762
No.691
No.1012
No.1040
No.795
No. 317
Soyuz Class Nuclear Submarines
RNS Taumas
Typhoon Class Nuclear Submarines
RNS Tapti
RNS Gidra
Y Class Submarine
Y 140
Y 704
Y 074
Y 029
Y 561
Y 094
Y 076
W Class Submarine
W 601
W 476
W 012
W 084
W 297
Z Class Submarine
Z 004
Z 016
Z 306
Z 554
Z 558
Z 516
Z 099
Igor Matvei Fleet
Fleet Banner:
Fleet:
Preobrzheniya Class Battleships
RNS Vozhd Yaroslav (Capital Ship)
RNS Imperitsa Mariya
RNS Pyotr Veliky
Varyag Class Aircraft Carriers
RNS Magadan
RNS Yelizovo
Bogdan Class Heavy Cruisers
No.129 Askold
No.296 Retvizan
No.519 Rostislav
No.1076 Oleg
No.1020 Oryol
No.702 Oslyabya
Komolovsk Class Heavy Missile Cruisers
No.099 Andropov
No.080 Pavel
No.666 Staryy D'yavol
No.391 Opyt
No.413 Navarin
Provornyy Class Cruisers
No.121 Slava
No.900 Yaroslavl
No.703 Parmiat Merkuria
No.588 Petropavlovsk
No.092 Sviatoslav
No.1082 Rurik
No.1011 Steregushchiy
Snezhinka class Frigates
No.995 Alyosha
No.625 Tima
No.123 Edik
No.311 Vitya
No.312 Veliky
Yelisei II Class Destroyers
No.408 Chesma
No.610 Frunze
No.803 Askold
No.503 Bayan
No.1070 Volya
No.016 Grazhdanin
No.1215 Uragan
Yelisei I Class Destroyers
No.474 Olezka
No.1053 Natalya
No.1016 Smetlivyy
No.2001 Anastasia
Dezhnev Class Corvettes
No.051
No.177
No.300
No.1072
No.1019
No.655
No.509
No.501
No.514
Soyuz Class Nuclear Submarines
RNS Tunets
RNS Kosatka
Typhoon Class Nuclear Submarines
RNS Voskhod
RNS Narval
Y Class Submarines
Y 878
Y 367
Y 433
Y 154
Y 781
W Class Submarines
W 922
W 154
W 740
W 298
Z Class Submarines
Z 343
Z 243
Z 284
Z 722
Z 004
Bogdan Miroslav Fleet
Fleet Banner:
Fleet:
Preobrzheniya Class Battleships
RNS Bogatyrov (Capital Ship)
RNS Sisoy Veliky
RNS Belyy Rytsar
RNS Chernaya Smert
Bogdan Class Heavy Cruisers
No.125 Bogdanov
No.057 Voin Sud'by
No.627 Neizbezhnyy
No.617 Nyet Poshchady
No.1025 Idi Nahui II
No.037 Ubey Sebya
No.2122 Krasnoyarsk
Komolovsk Class Heavy Missile Cruisers
No.1602 Vladimir II
No.2010 Sivuch
No.003 Ne Tron Menia
No.071 Vyacheslav
Provornyy Class Cruisers
No.093 Gangut
No.743 Norilsk
No.034 Bugorski
No.035 Ilya Muromets
Snezhinka Class Frigates
No.003 Luna
No.770 Herkules
No.023 Ivashka
No.401 Dionisy
No.602 Gena
No.563 Jenya
Yelisei II Class Destroyers
No.005 Vadik
No.888 Grisha
No.988 Zakharik
No.188 Valerian
No.134 Denisov
No.662 Taras
Dezhnev Class Corvettes
No.677
No.501
No.300
No.911
No.211
No.007
No.719
Typhoon Class Nuclear Submarine
RNS Novo
RNS Skaylar
Y Class Submarines
Y 123
Y 404
Y 714
Y 222
Y 129
Y 1007
W Class Submarines
W 1003
W 033
W 1012
W 172
W 362
W 555
W 559
W 512
Z Class Submarines
Z 684
Z 046
Z 1009
Z 957
Z 007
Z 1073
Z 1022
Z 768
Z 1999
Hassan Mahmud Pasha Fleet
Fleet Banner:
Fleet:
Preobrzheniya Class Battleships
RNS Resadiye
RNS Kahraman
RNS Benisouef
Bogdan Class Heavy Cruisers
No.1105 Şehbaz-ı Bahri
No.300 Nizâmiye
No.272 Iskenderiya
No.917 Surya
No.655 Mahmudiye
No.994 Nejm Fishan
No.577 Hifz-i Rahmân
No.210 Necm-i Zafer
Komolovsk Class Heavy Missile Cruisers
No.004 Al-Sultan
No.100 Al-Mawardi
No.171 Al-Farabi
No.1011 Al-Farsi
Provornyy Class Cruisers
No.345 Al-Muhannad
No.607 Al-Mujahid
No.889 Al-Muntasir
No.101 Al-Muqaddim
Snezhinka Class Frigates
No.206 Al-Wahid
No.933 Al-Ahad
No.411 Al-Thani
Yelisei II Class Destroyers
No.602 Al-Makki
No.714 Al-Maliki
No.220 Al-Ma'mun
No.2530 Al-Mujahid
No.2400 Al-Muhannad
No.2120 Al-Muntasir
Yelisei I Class Destroyers
No.307 Al-Mujahid II
No.510 Al-Muqaddim
No.120 Al-Muntasir
No.222 Avnillah
No.154 Nizam-I Cedit
Dezhnev Class Corvettes
No.889
No.721
No.433
No.888
No.037
No.043
Soyuz Class Nuclear Submarines
RNS Resadiye II
RNS Kahraman II
RNS Benisouef II
Typhoon Class Nuclear Submarines
RNS Tariq
RNS Ghazi
Y Class Submarines
Y 567
Y 302
Y 815
Y 666
Y 763
Y 188
W Class Submarines
W 408
W 699
W 210
W 120
W 110
W 310
W 323
Z Class Submarines
Z 990
Z 411
Z 678
Z 310
Z 010
Z 477
Vasili Mikhailovich Fleet
Fleet Banner:
Fleet:
Preobrzheniya Class Battleships
RNS Admiral Vassili
RNS Vladislav
Varyag Class Aircraft Carriers
RNS Svetlana
RNS Moskov
Bogdan Class Heavy Cruisers
No.228 Volkhov
No.511 Romanov
No.776 Zarya
No.403 Dmitri
Komolovsk Class Heavy Missile Cruisers
No.920 Sputnik
No.654 Yelena
No.341 Yeva
No.888
Provornyy Class Cruisers
No.831 Adak
No.405 Ivanov
No.712 Natasha
No.569 Sibirski
Snezhinka Class Frigates
No.007 Aurora
No.223 Ural
No.651 Baikal
Yelisei II Class Destroyers
No.115 Kuznetsov
No.908 Kalinin
No.543 Yermolai
No.766 Amur
No.329 Sakhalin
Yelisei I Class Destroyers
No.710 Dmitry
No.812 Yelena
No.205 Olga
No.444 Vladivostok
No.099 Beliberdiyev
Dezhnev Class Corvettes
No.478
No.602
No.345
No.099
No.188
No.307
Soyuz Class Nuclear Submarines
RNS Novaya Zemlya
RNS Aleut
Y Class Submarines
Y 444
Y 601
Y 912
Y 502
Y 452
Y 138
W Class Submarines
W 789
W 502
W 223
W 990
W 028
W 303
W 422
Z Class Submarines
Z 900
Z 113
Z 789
Z 904
Z 905
Z 264
Z 262
Olezka Konstantin Ivanovich Yelisei Fleet
Fleet Banner:
Fleet:
Preobrzheniya Class Battleships
RNS Olezka the Great (Capital Ship)
RNS Vladislav
Varyag Class Aircraft Carriers
RNS Sibirskaya Zima
RNS Amur
Bogdan Class Heavy Cruisers
No.960 Ivanovich
No.503 Siberian Bear
No.221 Yelisei's Pride
No.187 Stalwart
Komolovsk Class Heavy Missile Cruisers
No.819 Ural Mountains
No.605 Lake Baikal
No.307 Kamchatka
Provornyy Class Cruisers
No.421 Yelisei's Fury
No.198 Volga River
No.609 Siberian Tiger
No.715 Amur Tiger
Snezhinka Class Frigates
No.132 Obmorozhenye
No.946 Polyarnyy Veter
No.264 Snezhnyy bars
Yelisei II Class Destroyers
No.719 Ussuri
No.820 Yakutsk
No.540 Kolyma
Yelisei I Class Destroyers
No.327 Chukotka
No.467 Magadan
No.615 Blagoslovenie
Dezhnev Class Corvettes
No.989 Beringov Proliv
No.667 Kuril'skiye Ostrova
No.201 Sakha Respublika
Soyuz Class Nuclear Submarines
RNS Baikal
RNS Yenisei
Typhoon Class Nuclear Submarines
Arktika
Permafrost
Y Class Submarines
Y 567
Y 302
Y 815
Y 904
Y 303
Y 912
W Class Submarines
W 408
W 699
W 210
W 017
W 301
W 404
W 096
Z Class Submarines
Z 990
Z 411
Z 678
Z 555
Z 303
Z 392
Far Eastern Coast Guard Units
Kamchatka Class Patrol Ships
KCG Yakutia
KCG Kamchatka
KCG Vladivostok
KCG Ivashka
KCG Point Hope
KCG Cape Espenberg
KCG Anchorage
KCG Kodiak
KCG Attu
KCG Adak
Baikal Class Icebreaker/Destroyer Hybrids
ICG Baikal
ICG Amur
ICG Yenisei
ICG Arktika
ICG Tiksi
ICG Prudhoe
ICG Adak II
Kuril Class Surveillance Vessels
KSV Iturup
KSV Kunashir
KSV Shikotan
KSV Pevek
KSV Sovetskaya Gavan
KSV Savoonga
KSV Attu II
Replies
Bit too large